Listeners for SAD-348
Paging Controls
Name Location S/P ITU GSQ Logs KM Miles
Alan Gale Whitworth ENG IO83vp 5 1809 1124
Anders H. SWE JO58sm 3 1070 665
Anders H. Muskö SWE JO99ba 1 1034 642
Andreas 'Andy' Ibold Alpen DEU JO31fn 3 1879 1168
Andrew Price Astwith ENG IO93he 4 1838 1142
Andrew Price Aston / Sheffield ENG IO93ii 3 1818 1130
Arvid Husdal Borhaug, Lista NOR JO38hc 1 1165 724
Arvid Husdal Eigebrekk NOR JO37ta 1 1269 788
Arvid Husdal Sovassli NOR JP43rf 1 574 357
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi SWE KP16wn 6 471 293
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland DNK JO47pb 3 1247 775
Bernhard Hein Dessau-Roßlau DEU JO61cu 4 1808 1124
Bertrand Villiers-sur-Morin FRA JN18ku 2 2222 1381
Bo Nensen Hanabäckliden SWE JP93ef 15 584 363
Brian Heath Stapleton ENG IO92ho 13 1899 1180
Brian Keyte Surrey ENG IO91tg 22 2019 1254
Brian Keyte Messingham ENG IO93pm 1 1788 1111
Brian Keyte Laggan by Newtonmore SCT IO77ua 1 1524 947
Brian Martlew Warrington ENG IO83rk 4 1839 1143
Chris McCarthy Ipswich ENG JO02nb 1 1905 1184
Christer Wennström Ljugarn SWE JO97ii 14 1222 759
Christian Arvidsson Skelleftea SWE KP04ms 1 495 308
Christian Arvidsson Storuman SWE JP85ne 1 359 223
Claudio Tagliabue Vertemate con Minoprio (CO) ITA JN45mr 1 2502 1554
Danila Fadeev Krasnodar RUS KN95bg 1 2902 1803
David Atkins Tighnabruaich SCT IO75jv 6 1661 1032
David Atkins Abbots Langley ENG IO91sq 4 1976 1228
David Robson Strensall, York ENG IO94la 4 1743 1083
Dietmar Birkhahn Lindlar DEU JO31qa 1 1929 1199
Dirk Nees Essen DEU JO31li 1 1897 1179
Dominique Kremp Coutances FRA IN99gb 7 2276 1414
Don Tomkinson University of Twente HOL JO32kf 1 1802 1119
Edoardo Nicoletti Bari ITA JN81kd 8 3004 1866
Eric Angevin Kercabellec FRA IN87sj 1 2474 1537
Eric Angevin St Georges de Pointindoux FRA IN96ep 2 2538 1577
Felix Riess Sandstedt DEU JO43gi 1 1662 1033
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head IRL IO65ih 3 1781 1106
Francesco Prezzavento Liscate ITA JN45ql 1 2528 1570
Franck Baste St Bonnet FRA JN16nd 1 2514 1562
Frank Thijs Hoeven HOL JO21gn 6 1903 1183
Frank Thijs Walsoorden HOL JO21aj 1 1928 1198
Frank Thijs Kasterlee BEL JO21lf 1 1934 1202
Frantisek Muller Praha CZE JO70ea 1 2011 1250
Geir Laastad Sandbu, Treungen NOR JO48gx 2 1045 649
Geir Laastad Svelvik NOR JO59eq 6 949 590
Gert Nilsson Bonässund SWE JP93jg 1 587 365
Goran Norstedt Lomma SWE JO65 1 1402 871
Hartmut Wolff Schönewörde DEU JO52hp 30 1726 1073
Henrik Malung SWE JP60wt 1 811 504
Henrik Nielsen Vesterbro, Copenhagen DNK JO65gq 2 1382 859
Herman Schoemaker Veldhoven HOL JO21qj 1 1910 1187
Ian Mc Cabe Blackpool ENG IO83ls 2 1817 1129
Ivan Monogarov Pskov RUS KO37xu 3 1343 834
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen DNK JO65fq 11 1382 859
Jarmo Heittokangas Pertteli FIN KP10ok 1 967 601
Jarno Fält Tampere FIN KP11wm 5 876 544
Jason Law North Ballachulish SCT IO76jq 3 1584 984
Jean Jacquemin Le Touquet FRA JO00tm 2 2062 1281
Jean Jacquemin Bethune FRA JO10hm 15 2045 1271
Joachim Rabe Norderstedt DEU JO53ar 16 1609 1000
Joachim Rabe Nr. Lyngvig DNK JO46ba 2 1372 853
Johan Meezen Ma Winschoten HOL JO33md 1 1699 1056
John Pitty Horsham, West Sussex ENG IO91ub 1 2039 1267
John Pumford - Green Clousta SHE IP90gg 1 1130 702
Jorge Jaroslavsky Leeds ENG IO93fu 3 1772 1101
Joze Konda Novo mesto, Golusnik SVN JN75ou 1 2476 1538
Karel Honzik Plzen CZE JN69qs 1 2039 1267
Kari Syrjänen Aitomaki FIN KP30ju 11 1019 633
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo SWE JO89xg 2 1005 624
Kiwi SDR Kouvola FIN KP30ju 1 1019 633
Kiwi SDR Marianeske Lazne CZE JN69gw 2 2021 1256
Kiwi SDR Haparanda SWE KP25ax 2 509 316
Kongsfjord DX Kongsfjord NOR KQ40qr 1 679 422
Lars Lahti Haparanda SWE KP25ax 1 509 316
Lennart Deimert Borensberg SWE JO78pn 4 1064 661
Leslaw Sieron Lodz POL JO91oq 1 1850 1149
Manuel Carbonell Losana de Piron ESP IN71xb 1 3188 1981
Manuel Carbonell Torrejon de Ardoz ESP IN80gl 1 3239 2013
Marc Vissers Borsbeek BEL JO21fe 1 1945 1209
Mark Borthwick Hawick SCT IO85ok 2 1640 1019
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden DEU JO61xc 9 1890 1175
Mauro Giroletti Buccinasco ITA JN45nk 1 2534 1574
Michael Oexner Cayeux Sur Mer FRA JO00se 1 2099 1304
Michael Oexner Roschbach DEU JN49bf 9 2121 1318
Michel Lacroix St Paul FRA JN19ak 1 2172 1349
Mike West Sussex ENG IO90qt 2 2072 1288
Mike Thayne Wooler ENG IO85xn 1 1608 999
Mike Thayne Whitley Bay ENG IO95gb 18 1645 1022
Mikhail Shcherbakov Riga / Ulbroka LVA KO26dw 1 1352 840
Milos Holy Lhota pod Radcem CZE JN69ut 6 2034 1264
Miroslav Sperlin Olomouc CZE JN89oo 1 2066 1284
Noel Clacton ENG JO01ns 8 1936 1203
Olli Aho Koskenkorva FIN KP12fq 1 726 451
Patrice Privat Noailles FRA JN19ch 1 2183 1356
Patrice Privat Therdonne FRA JN19bk 1 2170 1349
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log) FRA JN35am 1 2549 1584
Patrick Vignoud Montmelian FRA JN35am 3 2549 1584
Paul Crankshaw Troon, Ayrshire SCT IO75qn 1 1678 1042
Paul Logan Lisnaskea NIR IO64gg 2 1888 1173
Paul Newland Rattery ENG IO80ck 7 2181 1355
PAX GROUP Parkalompolo SWE KP17fk 3 379 235
Peter Conway Hastings ENG JO00hv 25 2039 1267
Peter Greatorex Bolsover ENG IO93if 6 1831 1138
Pieter Lamers Oosterhout HOL JO21kp 4 1890 1174
Ragnar Ostermark Visby, Gotland SWE JO97dp 2 1186 737
Raimo Karjalainen Laukaa FIN KP22xk 6 849 528
Raimo Karjalainen Siikalatva / Rantsila FIN KP24tl 2 669 416
Ray Evans Bolsover ENG IO93if 9 1831 1138
Renee Rober Kiel DEU JO54bh 4 1544 960
Roelof Bakker Near lake 'Veere' HOL JO11um 1 1920 1193
Roelof Bakker Middelburg HOL JO11tm 49 1921 1194
Roger Caird Dublin IRL IO63uj 7 1941 1206
Rosario Palermo Ariano Irpino ITA JN71nd 1 2999 1863
Sandor Dibuz Pecs HNG JN96db 1 2465 1532
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas SVN JN75ov 1 2471 1535
Stephan Walther-Larsen Assens DNK JO56aq 1 1282 797
Teijo Mäenpää Sakyla FIN KP11db 1 884 549
Tjærand S. Bauge Akrehamn, Karmøy Isl. NOR JO29og 1 1064 661
Tony Moore Nr Redcar Cleveland ENG IO94ln 1 1687 1048
Torbjorn Ericson Savedalen SWE JO67br 2 1156 718
Torbjorn Ericson Nykoping SWE JO88ms 12 1051 653
Torre Ekblom Ristiina FIN KP31qk 5 983 611
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire ENG IO92px 1 1845 1146
Trond Jacobsen Kirkeoy, Hvaler archipelago NOR JO59ma 1 1018 632
University of Twente Enschede (Web SDR) HOL JO32kf 8 1802 1119
Vaclav Dosoudil Eichenwald, Rügen DEU JO64pq 1 1492 927
Valerii Syrovotka Krakow POL JO90wa 1 2040 1267
Vesa Hienonen Aholahti FIN KP41jv 2 987 613
Victor Puzanov Mozhaysk RUS KO85am 2 1807 1123
Vincent Lecler Payre FRA JN06ci 2 2536 1576
Vladimir Nikitin St. Petersburg RUS KO59ev 1 1217 756
Willi Reppel Falkenberg SWE JO66gv 2 1247 775