Listeners for KEM-373
Paging Controls
Name Location S/P ITU GSQ Logs KM Miles
Alan Gale Whitworth ENG IO83vp 12 1997 1241
Aldo Moroni Solbiate O. ITA JN45kp 3 2437 1514
Alex Wagner Horn AUT JN78tp 1 1984 1233
Anders H. Muskö SWE JO99ba 2 829 515
Anders H. SWE JO58sm 3 1057 657
Andreas 'Andy' Ibold Alpen DEU JO31fn 3 1889 1173
Andreas Schmid Olsberg DEU JO41gg 1 1858 1155
Andreas Zacharas Kallithea GRC KM17uw 2 3105 1929
Andrew Price Aston / Sheffield ENG IO93ii 4 1987 1235
Andrew Price Astwith ENG IO93he 3 2006 1246
Andy Stumpf Schwarzsee SUI JN36pp 1 2370 1473
Arvid Husdal Eigebrekk NOR JO37ta 1 1326 824
Arvid Husdal Sovassli NOR JP43rf 1 779 484
Arvid Husdal Noss NOR JP79sc 1 528 328
Arvid Husdal Borhaug, Lista NOR JO38hc 1 1267 787
Ary Boender Reeuwijk HOL JO22ib 2 1894 1177
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi SWE KP16wn 9 86 53
Bengt-Inge Bengtsson Falkenberg SWE JO66gv 1 1181 734
Bernhard Hein Dessau-Roßlau DEU JO61cu 14 1705 1060
Bernhard Hein Fjerritslev, North Jutland DNK JO47pb 2 1266 786
Bertrand Villiers-sur-Morin FRA JN18ku 4 2271 1411
Bo Nensen Hanabäckliden SWE JP93ef 18 417 259
Brian Heath Stapleton ENG IO92ho 23 2059 1279
Brian Keyte Strathyre SCT IO76ti 1 1856 1153
Brian Keyte Messingham ENG IO93pm 1 1950 1211
Brian Keyte Ford, Argyll SCT IO76gd 1 1919 1192
Brian Keyte Wootton Wawen ENG IO92cg 2 2105 1308
Brian Keyte Surrey ENG IO91tg 29 2146 1333
Brian Martlew Warrington ENG IO83rk 10 2029 1260
Brian Russel Runcorn, Cheshire ENG IO83pi 2 2043 1269
Bruno Torino ITA JN35ta 1 2533 1574
Chris McCarthy Ipswich ENG JO02nb 3 2017 1253
Christer Wennström Ljugarn SWE JO97ii 17 994 618
Christian Arvidsson Skelleftea SWE KP04ms 8 205 128
Christian Arvidsson Storuman SWE JP85ne 7 353 219
Claudio Tagliabue Vertemate con Minoprio (CO) ITA JN45mr 2 2425 1506
Danila Fadeev Krasnodar RUS KN95bg 3 2429 1509
David Atkins Abbots Langley ENG IO91sq 13 2110 1311
David Atkins Tighnabruaich SCT IO75jv 6 1928 1198
David Henry Aberdeen SCT 2
David Onley The Hague HOL JO22db 1 1908 1185
David Robson Strensall, York ENG IO94la 5 1918 1192
Dietmar Birkhahn Lindlar DEU JO31qa 4 1916 1191
Dirk Nees Essen DEU JO31li 3 1895 1177
Dominique Kremp Coutances FRA IN99gb 9 2397 1489
Edoardo Nicoletti Bari ITA JN81kd 21 2790 1733
Eike Bierwirth Leipzig DEU JO61eh 2 1759 1093
Eric Angevin St Georges de Pointindoux FRA IN96ep 2 2640 1640
Eric Angevin Kercabellec FRA IN87sj 3 2595 1612
Eric Bronner near Calais FRA JO00vu 4 2109 1311
Felix Riess Sandstedt DEU JO43gi 1 1648 1024
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head IRL IO65ih 7 2065 1283
Francesco Prezzavento Liscate ITA JN45ql 2 2444 1518
Franck Baste St Bonnet FRA JN16nd 7 2538 1577
Frank Fischer Brand-Erbisdorf DEU JO60pu 1 1788 1111
Frank Thijs Kasterlee BEL JO21lf 1 1968 1223
Frank Thijs Willebroek BEL JO21eb 1 2003 1245
Frank Thijs Walsoorden HOL JO21aj 1 1981 1231
Frank Thijs Hoeven HOL JO21gn 8 1949 1211
Frank van Gerwen Castricum HOL JO22in 2 1845 1147
Frantisek Muller Praha CZE JO70ea 10 1856 1153
Geir Laastad Sandbu, Treungen NOR JO48gx 4 1121 697
Geir Laastad Svelvik NOR JO59eq 10 994 617
Gerard Ile de Ré FRA IN96id 1 2678 1664
Gert Nilsson Bonässund SWE JP93jg 1 400 248
Giorgio Casu San Gavino Monreale SAR JM49jn 10 3091 1921
Giorgio Casu Piancada (UD) ITA JN65ms 2 2338 1453
Goran Norstedt Lomma SWE JO65 1 1309 813
Hartmut Wolff Schönewörde DEU JO52hp 20 1662 1032
Henrik Malung SWE JP60wt 1 774 481
Henrik Nielsen Vesterbro, Copenhagen DNK JO65gq 9 1302 809
Herman Schoemaker Veldhoven HOL JO21qj 1 1939 1204
Ian Johnson Chalfont St Peter ENG IO91ro 1 2120 1318
Ian Mc Cabe Blackpool ENG IO83ls 4 2019 1254
Ingo Ortmann Beesdau DEU JO61us 1 1682 1045
Ivan Monogarov Pskov RUS KO37xu 4 906 563
Jacob Bassoe Assens DNK JO56aq 3 1277 793
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen DNK JO65fq 18 1304 810
Jarmo Heittokangas Pertteli FIN KP10ok 3 606 377
Jarmo Heittokangas Ylöjärvi FIN KP11sn 1 480 298
Jarno Fält Tampere FIN KP11wm 18 483 300
Jaroslav Tomek Ostrava CZE JN99eu 6 1815 1128
Jason Law North Ballachulish SCT IO76jq 4 1865 1159
Jean Jacquemin Bethune FRA JO10hm 17 2114 1313
Jean Jacquemin Le Touquet FRA JO00tm 4 2147 1334
Jiri Prokop Alsovice CZE JO70oq 1 1769 1099
Joachim Rabe Nr. Lyngvig DNK JO46ba 5 1402 871
Joachim Rabe Norderstedt DEU JO53ar 26 1567 974
Joerg Hochheimer Frankfurt / Main DEU JO40ee 3 1974 1226
Johan Meezen Ma Winschoten HOL JO33md 3 1714 1065
John Pitty Horsham, West Sussex ENG IO91ub 2 2163 1344
John Pumford - Green Clousta SHE IP90gg 2 1439 894
Jorge Jaroslavsky Leeds ENG IO93fu 3 1952 1213
Joze Konda Novo mesto, Golusnik SVN JN75ou 2 2294 1425
Juraj Slat Ogulin HRV JN75og 1 2358 1465
Karel Honzik Plzen CZE JN69qs 2 1902 1181
Kari Syrjänen Aitomaki FIN KP30ju 11 566 352
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo SWE JO89xg 3 807 501
Kercabellec DX Kercabellec FRA IN87sj 1 2595 1612
Kiwi SDR Marianeske Lazne CZE JN69gw 8 1901 1181
Kiwi SDR Budor NOR JP50pw 1 857 533
Kiwi SDR Lutsk UKR KO20pr 1 1682 1045
Kiwi SDR Haparanda SWE KP25ax 1 30 19
Kiwi SDR Kouvola FIN KP30ju 1 566 352
Kiwi SDR Olomouc - Pohorany CZE JN89qq 1 1845 1147
Klaus Boecker Bad Bergzabern DEU JN49ac 1 2095 1301
Kongsfjord DX Kongsfjord NOR KQ40qr 3 576 358
L'Ago Team L'Ago, Liguria ITA JN44uf 2 2570 1597
Ladislav Vitik Plzen CZE JN69qs 1 1902 1181
Lars Lahti Haparanda SWE KP25ax 1 30 19
Lennart Deimert Borensberg SWE JO78pn 4 942 585
Leslaw Sieron Lodz POL JO91oq 5 1604 997
Lionel Roithmeir St Sampson GSY IN89rl 1 2396 1489
Luca Tius Tavarnelle Val di Pesa (FI) ITA JN53on 1 2611 1622
Ludek Kosek Jablonec nad Nisou CZE JO70nr 2 1766 1097
Manuel Carbonell Torrejon de Ardoz ESP IN80gl 4 3325 2066
Manuel Carbonell Losana de Piron ESP IN71xb 3 3284 2041
Manuel Carbonell Gallegos de Arganan ESP IN60po 1 3422 2126
Manuel Carbonell Santa Maria la Real de Nieva ESP IN71tb 2 3295 2048
Marc Vissers Walsoorden (DX week-end) HOL JO21aj 1 1981 1231
Mark Borthwick Hawick SCT IO85ok 2 1865 1159
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden DEU JO61xc 16 1748 1086
Mauro Giroletti Buccinasco ITA JN45nk 2 2454 1525
Michael Lippold Oehringen DEU JN49sf 1 2043 1270
Michael Oexner Roschbach DEU JN49bf 7 2079 1292
Michael Oexner Bad Bergzabern DEU JN49aa 1 2103 1307
Michel Lacroix St Paul FRA JN19ak 2 2240 1392
Mike West Sussex ENG IO90qt 10 2198 1366
Mike Thayne Wooler ENG IO85xn 2 1824 1133
Mike Thayne Whitley Bay ENG IO95gb 26 1843 1145
Mikhail Shcherbakov Riga / Ulbroka LVA KO26dw 1 992 616
Milos Holy Lhota pod Radcem CZE JN69ut 14 1891 1175
Miroslav Sperlin Olomouc CZE JN89oo 3 1857 1154
Noel Clacton ENG JO01ns 7 2044 1270
Olli Aho Koskenkorva FIN KP12fq 2 367 228
Panos Nalmpantis Lesvos Island GRC KM39dg 3 2958 1838
Patrice Privat Therdonne FRA JN19bk 1 2237 1390
Patrice Privat Noailles FRA JN19ch 1 2247 1396
Patrick Reynaert Vertrijk BEL JO20jt 1 2015 1252
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log) FRA JN35am 1 2521 1566
Patrick Vignoud Montmelian FRA JN35am 5 2521 1566
Paul Crankshaw Troon, Ayrshire SCT IO75qn 3 1931 1200
Paul Logan Lisnaskea NIR IO64gg 2 2158 1341
Paul Newland Rattery ENG IO80ck 4 2352 1461
PAX GROUP Parkalompolo SWE KP17fk 3 200 124
Pekka Kemppinen Helsinki FIN KP20lg 5 621 386
Peter Conway Hastings ENG JO00hv 28 2146 1333
Peter Greatorex Bolsover ENG IO93if 8 1999 1242
Peter Schleuss SUI JN47jm 2 2241 1392
Pieter Lamers Oosterhout HOL JO21kp 3 1930 1199
Radovan Vlacilik Stupava SVK JN88mg 2 2005 1246
Ragnar Ostermark Visby, Gotland SWE JO97dp 3 970 603
Raimo Karjalainen Siikalatva / Rantsila FIN KP24tl 2 160 99
Raimo Karjalainen Laukaa FIN KP22xk 14 385 239
Ray Evans Bolsover ENG IO93if 17 1999 1242
Reijo Liljedahl Hameenlinna FIN KP20xa 1 652 405
Renee Rober Kiel DEU JO54bh 4 1506 936
Robert Connolly NIR IO64xb 5 2116 1315
Roelof Bakker Middelburg HOL JO11tm 46 1983 1232
Roger Caird Dublin IRL IO63uj 5 2184 1357
Roger King Northorpe ENG IO92tr 2 2009 1249
Rosario Palermo Ariano Irpino ITA JN71nd 1 2811 1747
Sam ENG JO01ej 4 2107 1309
Sandor Dibuz Pecs HNG JN96db 2 2233 1387
Sean Buckinghamshire ENG IO92ma 1 2097 1303
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas SVN JN75ov 1 2290 1423
Stefan Dombrowski Pobershau, Saxony DEU JO60op 2 1811 1126
Stefano Foschi Civitavecchia (RM) ITA JN52vc 1 2758 1714
Stefano Paolini San Giovanni al Monte ITA JN55kw 1 2362 1468
Stephan Walther-Larsen Assens DNK JO56aq 1 1277 793
Teijo Mäenpää Sakyla FIN KP11db 1 545 339
Thomas M. Rösner Hasenbühl, Schwäbisch Hall-Hessental DEU JN49vc 1 2050 1274
Thomas M. Rösner Goettingen DEU JO41xm 2 1795 1115
Tjærand S. Bauge Akrehamn, Karmøy Isl. NOR JO29og 5 1227 762
Tom Sudarevic Zagreb HRV JN85au 1 2282 1418
Tony Moore Nr Redcar Cleveland ENG IO94ln 5 1870 1162
Torbjorn Ericson Savedalen SWE JO67br 2 1113 691
Torbjorn Ericson Nykoping SWE JO88ms 9 878 546
Torre Ekblom Ristiina FIN KP31qk 4 509 316
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire ENG IO92px 1 1999 1242
Udo Isaenko Weil am Rhein DEU JN37to 1 2262 1405
University of Twente Enschede (Web SDR) HOL JO32kf 9 1810 1124
Václav Dosoudil Kvasice CZE JN89rf 3 1894 1177
Valerii Syrovotka Krakow POL JO90wa 1 1781 1107
Vesa Hienonen Aholahti FIN KP41jv 1 485 301
Victor Puzanov Mozhaysk RUS KO85am 1 1302 809
Vincent Lecler Payre FRA JN06ci 10 2608 1620
Vladimir Nikitin St. Petersburg RUS KO59ev 2 723 449
Willi Reppel Falkenberg SWE JO66gv 1 1181 734
Zdenek Cermak Hradec Kralove CZE JO70we 1 1812 1126
Zdenek Elias Jablonec Nad Nisou CZE JO70or 29 1765 1097
Zoltan Tolgyesi Veszprem HNG JN87xc 2 2122 1318