Listeners for KL-486
Paging Controls
Name Location S/P ITU GSQ Logs KM Miles
Alex Aristov Nikopol UKR KN77eo 1 431 268
Alex Wagner Horn AUT JN78tp 1 1807 1123
Anders H. Muskö SWE JO99ba 1 1895 1178
Anders H. SWE JO58sm 4 2215 1376
Andrea Dalbagno Gazzadina ITA JN56nd 1 2194 1363
Andreas 'Andy' Ibold Alpen DEU JO31fn 8 2431 1511
Andreas Zacharas Kallithea GRC KM17uw 2 1729 1075
Andrew Ostrovets Moscow RUS KO85sj 1 853 530
Andrew Price Aston / Sheffield ENG IO93ii 3 2940 1827
Andrew Price Astwith ENG IO93he 6 2947 1831
Arvid Husdal Eigebrekk NOR JO37ta 1 2395 1488
Bengt-Inge Bengtsson Juoksengi SWE KP16wn 5 2278 1415
Bernhard Hein Dessau-Roßlau DEU JO61cu 2 2035 1264
Bo Nensen Hanabäckliden SWE JP93ef 13 2163 1344
Brian Heath Stapleton ENG IO92ho 1 2954 1835
Brian Martlew Warrington ENG IO83rk 1 3022 1877
Christer Wennström Ljugarn SWE JO97ii 26 1775 1103
Claudio Tagliabue Vertemate con Minoprio (CO) ITA JN45mr 1 2361 1467
Danila Fadeev Krasnodar RUS KN95bg 2 329 205
David Atkins Tighnabruaich SCT IO75jv 2 3172 1971
David Robson Strensall, York ENG IO94la 13 2918 1813
Edoardo Nicoletti Bari ITA JN81kd 13 1980 1231
Eric Angevin Kercabellec FRA IN87sj 1 3149 1957
Finbar O'Connor Trawbreaga Bay, Malin Head IRL IO65ih 1 3307 2055
Francesco Prezzavento Liscate ITA JN45ql 2 2345 1457
Franck Baste St Bonnet FRA JN16nd 1 2784 1730
Frantisek Muller Praha CZE JO70ea 7 1885 1171
Geir Laastad Svelvik NOR JO59eq 1 2322 1443
Gert Nilsson Bonässund SWE JP93jg 1 2151 1336
Giorgio Casu San Gavino Monreale SAR JM49jn 1 2661 1653
Hartmut Wolff Schönewörde DEU JO52hp 21 2145 1333
Ivan Monogarov Pskov RUS KO37xu 3 1371 852
Jacob Bassoe Frederiksberg, Copenhagen DNK JO65fq 1 2072 1288
Jan Rasmusson Dalby SWE 1 1767 1098
Jarmo Heittokangas Pertteli FIN KP10ok 1 1766 1097
Jarno Fält Tampere FIN KP11wm 3 1829 1136
Jaroslav Bohac CZE JO70br 1 1901 1181
Jaroslav Tomek Ostrava CZE JN99eu 1 1600 994
Jason Law North Ballachulish SCT IO76jq 6 3168 1968
Joachim Rabe Nr. Lyngvig DNK JO46ba 1 2345 1457
Joachim Rabe Norderstedt DEU JO53ar 3 2192 1362
Johan Meezen Ma Winschoten HOL JO33md 1 2387 1483
Joze Konda Novo mesto, Golusnik SVN JN75ou 3 1899 1180
Kari Syrjänen Aitomaki FIN KP30ju 11 1673 1039
Keijo Koivuniemi Stockholm, Alvsjo SWE JO89xg 2 1918 1192
Kiwi SDR Tambov RUS LO02rq 2 541 336
Kiwi SDR Lutsk UKR KO20pr 1 1118 695
Kiwi SDR Olomouc - Pohorany CZE JN89qq 2 1672 1039
Kiwi SDR Haparanda SWE KP25ax 1 2219 1379
Kiwi SDR Marianeske Lazne CZE JN69gw 6 2017 1253
KIWI SDR - Karelia Joensuu FIN KP52cn 1 1743 1083
Lars Lahti Haparanda SWE KP25ax 1 2219 1379
Lennart Deimert Borensberg SWE JO78pn 2 2015 1252
Leslaw Sieron Lodz POL JO91oq 2 1553 965
Manuel Carbonell Losana de Piron ESP IN71xb 3 3535 2196
Manuel Carbonell Gallegos de Arganan ESP IN60po 2 3757 2334
Mark Borthwick Edgerston SCT IO85pj 1 3017 1875
Matthias Zwoch Arnsdorf Nr Dresden DEU JO61xc 8 1912 1188
Maurizio Marini Lodi ITA JN45sh 1 2338 1453
Mauro Giroletti Buccinasco ITA JN45nk 1 2365 1469
Michael Oexner Roschbach DEU JN49bf 11 2342 1455
Mike Thayne Whitley Bay ENG IO95gb 3 2940 1826
Mikhail Shcherbakov Riga / Ulbroka LVA KO26dw 1 1464 910
Milos Holy Lhota pod Radcem CZE JN69ut 10 1934 1202
Miroslav Sperlin Olomouc CZE JN89oo 4 1684 1046
Noel Clacton ENG JO01ns 11 2796 1737
Panos Nalmpantis Lesvos Island GRC KM39dg 2 1466 911
Patrice Privat Therdonne FRA JN19bk 1 2766 1719
Patrick Reynaert Vertrijk BEL JO20jt 3 2555 1587
Patrick Robic Ramsau am Dachstein AUT JN67tj 1 1976 1228
Patrick Vignoud Montmelian (Alt log) FRA JN35am 1 2591 1610
Patrick Vignoud Montmelian FRA JN35am 2 2591 1610
Paul Newland Rattery ENG IO80ck 14 3158 1962
Peter Conway Hastings ENG JO00hv 3 2843 1767
Peter Greatorex Bolsover ENG IO93if 1 2941 1828
Ragnar Ostermark Visby, Gotland SWE JO97dp 2 1812 1126
Raimo Karjalainen Laukaa FIN KP22xk 2 1841 1144
Rainer Brannolte Mragowo POL KO03pu 1 1472 915
Rainer Brannolte Makadi Bay EGY KL66wx 1 2388 1484
Rainer Brannolte Ayanapa CYP KM64xx 1 1524 947
Renee Rober Kiel DEU JO54bh 1 2193 1363
Roelof Bakker Middelburg HOL JO11tm 32 2627 1632
Rosario Palermo Ariano Irpino ITA JN71nd 2 2108 1310
Sandor Dibuz Pecs HNG JN96db 3 1663 1033
Sergey Smolin Ordzhonikidze UKR KN77bp 1 449 279
Sinisa Trputec Smarjeske Toplice, Gorenja vas SVN JN75ov 2 1898 1179
Stefan Dombrowski Pobershau, Saxony DEU JO60op 1 1965 1221
Teijo Mäenpää Sakyla FIN KP11db 1 1850 1150
Thomas M. Rösner Goettingen DEU JO41xm 1 2190 1361
Tjærand S. Bauge Skudeneshavn NOR JO29pd 1 2579 1602
Tony Moore Nr Redcar Cleveland ENG IO94ln 1 2915 1811
Torbjorn Ericson Nykoping SWE JO88ms 11 1935 1202
Torre Ekblom Ristiina FIN KP31qk 10 1707 1061
Tracey Gardner Foston, Lincolnshire ENG IO92px 2 2905 1805
Václav Dosoudil Kvasice CZE JN89rf 2 1668 1037
Valerii Syrovotka Krakow POL JO90wa 1 1492 927
Vesa Hienonen Aholahti FIN KP41jv 1 1711 1063
Victor Puzanov Mozhaysk RUS KO85am 2 893 555
Vincent Lecler Payre FRA JN06ci 2 2991 1858
Vladimir Nikitin St. Petersburg RUS KO59ev 1 1476 917